Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 1. Úvod
 2. Koně
 3. Chrániče, kamaše, bandáže
 4. Ostatní
 5. Termo chrániče Zandona Cold/Heat Therapy

Termo chrániče Zandona Cold/Heat Therapy

THERMOBOOT je speciální odpočinková koňská bota z řady Zandonà Therapeutic Line, speciálně navržená pro pohodlnou aplikaci terapií chladem/teplem přím... celý popis
Dostupnost
Do 14-ti dnů > 5 pár
Barva
Velikost kůň
Nejsme plátci DPH
3 890 Kč
pár
Číslo produktu:E2730
Kompletní specifikace

THERMOBOOT je speciální odpočinková koňská bota z řady Zandonà Therapeutic Line, speciálně navržená pro pohodlnou aplikaci terapií chladem/teplem přímo na koňské šlachy a klouby. Vyrobeno z neoprenu s vnitřním hliníkovým termálním povlakem pro lepší izolaci a prodloužení efektu chladu/tepla.

Obsahuje také podšívku 3D-Mesh, která chrání kůži koně před spálením a umožňuje optimální přenos chladu/tepla. Jedinečný tvar THERMOBOOT byl vyvinut tak, aby zajistil stabilitu a pohodlí během používání a napomohl optimálnímu kontaktu se šlachami a klouby. Silný uzavírací systém zajišťuje dokonalé přilnutí k noze a klopa „easy-pull“ pomáhá a urychluje bezpečné vyzouvání boty. Pravidelné používání THERMOBOOT po krátkou dobu (20-30 minut) po intenzivním cvičení může pomoci předejít drobným zraněním a nebo traumatům vazů, šlach a kloubů, a také snížit lokalizované otoky, teplo a bolest. THERMOBOOT lze nosit na předních i zadních nohách. Obsahuje dva speciální gelové balíčky (jeden pro každou botu).

Terapie chladem:

Chladová terapie může být použita jako každodenní léčba pro vašeho koně. Během intenzivního cvičení může dojít k mikrotraumatu kapilár, šlach a vazů. Následná hyperémie může přetrvávat s prozánětlivým účinkem. Chladová terapie způsobuje vazokonstrikci, snižuje proteolytickou enzymatickou aktivitu, snižuje přísun zánětlivých mediátorů a toxinů a poskytuje úlevu od bolesti pro obnovení oběhových podmínek po tréninku. Čím dříve se po zátěži podaří snížit teplotu šlach, tím lépe. THERMOBOOT mohou také pomoci léčit koňské hematomy, výrony, zranění, natažení, poškození vazů a šlach. V případě těžkých poranění, kdy došlo k hyperextenzi stehenní kosti, je nutná ledová terapie a THERMOBOOT můžete používat ve 20-30minutových sezeních 4x nebo vícekrát denně. Počáteční fáze zranění jsou kritická, takže čím dříve mohou být aplikována, tím lépe. V takto vážných případech je pro zotavení a urychlení rehabilitačního procesu nezbytné pokračující používání chladové terapie spolu s řízeným cvičebním programem.

POZNÁMKA: VŽDY POUŽÍVEJTE TERAPII CHLADEM V KOMBINACI S VETERINÁRNÍMI RADY. POKUD PŘETRVÁVAJÍ ZÁVAŽNĚJŠÍ PŘÍPADY PŘÍZNAKŮ, OKAMŽITĚ TOTO KONZULTUJTE SE SVÝM VETERINÁŘEM.

Tepelná terapie:

Tepelná terapie je ideální pro podporu prokrvení konkrétní oblasti těla, odstranění zbytkového zánětu, podporu toku živin a tím i hojení. Teplo může být také užitečné před cvičením a pro koně trpící artritidou. Aplikace tepla může zvýšit elasticitu měkkých tkání, ohebnost a pružnost svalů během cvičení. Teplo také působí jako dočasné analgetikum, které snižuje bolest. Teplo by mělo být postupně zaváděno do regeneračního režimu vašeho koně po zranění. Příliš mnoho tepla příliš brzy může způsobit krvácení. V případě problémů s otoky aplikujte teplo pouze 24 hodin poté, co nebylo pozorováno žádné zvýšení otoku. Střídání mezi tepelnou a chladovou terapií, postupné prodlužování doby používání tepla a snižování využití chladové terapie na relaci umožní přechod na použití pouze tepelné terapie.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ:

Je důležité zaujmout progresivní přístup k uvedení vašeho koně do chladové/tepelné terapie pro plný užitek z léčby. Poranění šlach může těžit z chladu v počátečních fázích (24-48 hodin po počátečním zranění) ke snížení zánětu. Po 48 hodinách mohou být použity tepelné terapie ke zvýšení průtoku krve do oblasti a napomáhání procesu hojení. Pokud máte podezření na poranění šlachy, vždy si promluvte se svým veterinářem, než použijete terapii chladem/teplem na jakékoli poranění šlachy.

 

NÁVOD K POUŽITÍ:

Studená aplikace

Účelem použití chladové terapie je přerušit cyklus zánětlivé reakce dříve, než způsobí poškození buněk. Léčba chladem výrazně snižuje množství tkáně ztracené sekundárním poraněním. Gel-Packy skladujte v mrazáku, aby byl vždy připraven k aplikaci za studena. Gel-Pack před použitím chlaďte alespoň 2-3 hodiny. Vložte gelové balíčky do konkrétních kapes THERMOBOOT. Nepoužívejte přímo na kůži. Nechte na koňských nohách působit až 30 minut na jedno sezení. Pevně ​​zatlačte, abyste zajistili správnou aplikaci. Ujistěte se, že jsou popruhy pevně uzavřeny, ale nejsou příliš utažené. Odstraňte na 20 minut a podle potřeby opakujte aplikaci za studena každých 1-1,5 hodiny. Poraďte se se svým veterinářem o dlouhodobém používání.

Horká aplikace

Účelem použití tepelné terapie je způsobit rozšíření krevních cév a zvýšení průtoku krve do oblasti, kde je aplikována. To má za následek větší transport kyslíku a živin do této oblasti, a tím podporu hojení. Takové ošetření může také pomoci s uvolněním svalů a zvýšením elasticity pojivové tkáně v konkrétní oblasti pro lepší výkon.

 • Metoda nahřívání horkou vodou - Vařte asi 4-5 litrů vody. Odstraňte vodu ze zdroje tepla. Gel-Packy ponořte do horké vody asi na 10 minut. Vyjměte gelové balíčky z vody a vložte je do konkrétních kapes THERMOBOOT. Nepoužívejte přímo na kůži. Aplikujte na poraněné místo v 20minutových intervalech. Pevně ​​zatlačte, abyste zajistili správnou aplikaci. Ujistěte se, že popruhy jsou pevně uzavřeny, ale ne příliš utažené. Při používání THERMOBOOT nenechávejte svého koně bez dozoru. Opakujte terapii až třikrát/čtyřikrát denně. Prodloužené použití konzultujte s veterinářem.
 • Metoda nahřívání v mikrovlnné troubě - Mikrovlnné trouby se liší výkonem, takže správnou dobu ohřevu pro vaši mikrovlnnou troubu musíte najít pečlivě. V každém případě doporučujeme nepřekračovat 650W. Před vložením gelových balíčků do mikrovlnné trouby je vyrovnejte a ujistěte se, že je gel rovnoměrně rozprostřen. Pokud mají gelové balíčky pokojovou teplotu, zahřívejte na „High Power“ po dobu 10 sekund a nechte 1 minutu odpočinout. Pokud je vyžadováno další zahřátí, zkuste dalších 10 sekund najednou se stejnou dobou odpočinku, dokud nedosáhnete požadované teploty. Pokud byly gelové balíčky uloženy v mrazničce, zahřívejte nejprve na „High Power“ po dobu 15 sekund a poté nechte 90 sekund odpočívat. Další zahřívání by mělo probíhat v krocích po 10 sekundách se stejnou dobou klidu, dokud není dosaženo požadované teploty. Pro budoucí použití a pohodlnější ohřev si zaznamenejte celkový potřebný čas. Vložte gelové balíčky do konkrétních kapes THERMOBOOT. Nepoužívejte přímo na kůži. Aplikujte na poraněné místo v 20minutových intervalech. Pevně ​​zatlačte, abyste zajistili správnou aplikaci. Ujistěte se, že popruhy jsou pevně uzavřeny, ale ne příliš utažené. Opakujte terapii až třikrát/čtyřikrát denně. Prodloužené použití konzultujte s veterinářem.

UPOZORNĚNÍ:

Intenzivní teplo nebo chlad může způsobit poškození, nepohodlí a může mít za následek, že se při tom zraníte, pokud má váš kůň negativní reakci. Navíc aplikace horkých a studených zdrojů po delší dobu může potenciálně způsobit poškození kůže a spodních struktur. Úvod do terapie by měl být postupný, aby bylo zajištěno co nejmenší utrpení.

Chladová terapie by neměla být aplikována v intervalech delších než 20 minut.

Pohyb zdroje chladu je zásadní: doporučuje se pravidelně přemisťovat studené Gel-Packy, aby nedošlo k poškození spodních tkání. V žádném okamžiku během aplikace byste svého koně neměli nechat bez dozoru.

S tepelnou terapií také doporučujeme aplikovat teplo ne déle než 20 minut v intervalu.

Před použitím si na vlastní kůži ověřte teplotu zdroje tepla, abyste si ověřili, že není příliš intenzivní. Po termoterapii nezapomeňte svého koně udržovat v teple a používat přikrývky, aby příliš rychle nevychladl. Po celou dobu aplikace byste nikdy neměli nechat svého koně bez dozoru. Před aplikací teplotních terapií se doporučuje vždy poradit se svým veterinářem, zejména v případě hojení ran.

NÁVOD NA PRANÍ TERMOBOOTU:

 • Vyjměte gelové balíčky z TERMOBOOT
 • Ujistěte se, že jste zapnuli všechny pásky na suchý zip
 • Vložte TERMOBOOT do vhodných pracích sáčků pro ochranu během praní
 • Jemně je vyperte v pračce na 30°C
 • Vysušte na chladném místě

POKYNY PRO PRANÍ GELOVÝCH BALENÍ:

 • Vyjměte gelové balíčky z TERMOBOOTU
 • Gel-Packy nedávejte do pračky
 • Čistěte je pouze ručně jemným mýdlem a teplou vodou
 • Osušte ručníkem a uložte je na chladném místě

PÉČE A ÚDRŽBA:

 • Dbejte prosím na to, abyste TERMOBOOT udržovali v čistotě a vyhněte se hromadění prachu, bláta a nečistot.
 • Skladujte na chladném a suchém místě.
 • Nepoužívejte, pokud jsou gelové balíčky poškozeny (např. pokud gel z obalu vytéká).
 • V případě poškození vyměňte gelové balíčky za nové.
Parametry
VýrobceZandona
Copyright 2021 Skočnakoně. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz